Järveroog OÜ
Info ja tellimine
OÜ Järveroog
info@jarveroog.ee
+372 514 4868
in english

Rookatused

Tegeleme rookatuste valmistamisega alates 1998.aastast. Kuna pilliroog on taastuv materjal, mis kasvab igal aastal uuesti, siis võrreldes teiste katusekattematerjalidega, on rookatuse ehitamise ökoloogiline jalajälg väiksem. Kuna loodussõbralikule ehitamisele pööratakse suurt tähelepanu, siis järjest enam soovitakse, et enda kodu kataks keskkonda säästev, omanäoline ja ajalooliselt pikkade traditsioonidega pillirookatus.

Pilliroo plastilisus võimaldab vormida väga erinevate kumerustega katuseid. Rookatusega maja sobitub ümbritsevasse keskkonda palju paremini kui teiste katusekattmaterjalidega hooned. Lisaks idüllilisusele, mida rookatus pakub, on pilliroost tehtud katuse all suvel meeldivalt jahe ja talvel mõnusalt soe.

Rookatusega hoone ei nõua nii palju lisasoojustust kui teiste materjalidega tehtud katused, mistõttu katuse tellija saab soojustuse pealt kulusid kokku hoida.

Kuna rookatus on tuntud oma pikeaelisusega – 60 kuni 100 aastat, siis on tegemist hea investeeringuga endale ja oma lastele. Selleks, et katus kestaks kaua, on oluline katust hooldada: vastavalt vajadusele vahetada harja, hoida katus puhas lehtedest ja prahist, väikesed defektid parandada võimalikult kiirelt, suured puud peaksid olema katusest võimalikult kaugel. Rookatus sobib igale hoonetüübile: elamule, suvilale, abihoonele, grillmajale jne.

Rookatuse tellimisel on kasulik teada, et: