Info ja tellimine
OÜ Järveroog
info@jarveroog.ee
+372 514 4868
in english

Savikrohv

Vahepeal unustusse jäänud savikrohvi kasutatakse üha enam nii vanade majade renoveerimisel kui ka uute hoonete siseviimistlusel. Savikrohviga saab katta väga erinevaid seinamaterjale: nt. tellis, betoon, fibo, aeroc, pillirooplaat, puit jne.

Savikrohvi koostiseks on lihtsad looduslikud ained - savi ja liiv. Krohvile võib lisada taimset armatuurkiudu: linakiud, hundinui, saepuru, pilliroog jms. Kiu lisamine tagab pinna pragunemiskindluse ja suurema tugevuse.

Savikrohv kinnitub aluspinnale mehaaniliselt ning seetõttu peaks aluspind olema võimalikult kare ja nakkuv. Väga hea aluspind savikrohvile on pillirooplaat, sest krohvides surutakse segu rookõrte vahele, moodustades niimoodi savikrohviga suure kokkupuutepinna.

Savikrohviga saab katta seinu, lagesid, reljeefseid pindasid, aga ka ahjusid ja soojamüüre. Eriti efektselt mõjuvad kumeraks krohvitud paledega ukse- ja aknaavad ja niššid seinas. Kõige levinum savikrohvi värvus on punane. On võimalik leida ka pruuni, kollast, sinist, rohelist halli, valget savi, millest krohvi valmistada. Krohvitud pinna võib üle värvida kaseiin- või savivärvidega. Mõlemal juhul säilib seina „hingamine".

Savikrohvi tervislikkus:

Savikrohv hoiab ruumis ühtlast õhuniiskust. Kuna savi sideainena keemiliselt ei kivistu, suudab see õhust kiiresti niiskust endasse võtta ja seda sinna kuival ajal ka tagasi anda. Ühtlane õhuniiskus on hea enesetunde jaoks ruumis üks olulisemaid eeldusi.
Seob õhust kahjulikke aineid. Savi suudab vähendada õhus olevaid kahjulikke aineid, nt. sigaretisuits, köögiaurud.
Pind on antistaatiline. Toas on vähem tolmu. Sein ei tõmba ligi õhus hõljuvaid kõige väiksemaid tolmuosakesi. Saviga krohvitud pinnal on võime ka toaõhus kahjulikke aineid vähendada.
Vähendab elektromagnetlainete levikut. Savil on võime tõkestada mobiili- või muudest võrkudest tekkivaid kõrgsageduslikke elektromagnetlaineid.

Savikrohvi ökoloogilisus:

Väike energia. Savist krohvisegu tootmiseks kulutatakse üksnes 5 kuni 20 % sellest energiast, mis on tüüpiline analoogsete materjalide juures.
Savist ehitusmaterjal püsib kaua. Euroopas on tänaseni hästi säilinud mitmed tuhanded hooned, mis tõestab, et savist ehitis võib kesta õige ehituse korral aastasadu.
Savi konserveerib puitu. Savis on tasakaaluniiskus tavaliselt 5 %, puidul 12 %, mistõttu niiskus liigub alati puidust savi poole. See hoiab puidu kuivana ja loob eeldused puidu heaks säilimiseks. Keemiline puidu töötlemine ei ole vajalik.

Kui olete jõudnud veendumuseni, et ka Teie kodu võiksid katta savikrohvitud seinad, siis oleme nii nõu kui ka jõuga Teile abiks.